Tagszervezetek

 

1. A HMDK csúzai Csárdás Ifjúsági Népi Tánccsoportja, Csúza A HMDK csúzai Csárdás Ifjúsági Népi Tánccsoportja, Csúza

Szakmai vezető: Ognjenović Kettős Zsuzsanna

Koreográfus: Kiss Gábor

Cím: HR - 31308 Csúza (Suza), M. Tito utca 97.

Elnök: Fica János

 

2. Jókai Mór Magyar Kultúregyesület, Csúza Hajnalcsillag népi gyermek táncegyüttes

Hajnalcsillag népi gyermek táncegyüttes

Szakmai vezető: Ognjenović Kettős Zsuzsanna

Cím: HR - 31308 Csúza (Suza), Petőfi Sándor 13.

Elnök: Kováts Zsuzsanna

 

3. Arany János Magyar Kultúregyesület, Kopács

Alfalusi Vegyes Kar Alfalusi Vegyes Kar

Szakmai vezető: Ognjenović Kettős Zsuzsanna

Cím: HR - 31327 Kopács (Kopačevo), Kiss Ferenc utca 1.

Elnök: ifj. Varga József

 

Tavirózsa népi gyermektáncegyüttesTavirózsa népi gyermek táncegyüttes

Szakmai vezető: Ruzsicska Ilonka

Koreográfus: Kövesi Nagy Éva

Cím: HR - 31327 Kopács (Kopačevo), Kiss Ferenc utca 1.

Elnök: ifj. Varga József

 

KAZ - Kopácsi Alkalmi Zenekar KAZ

Szakmai vezető: Barga Bajomi Tímea

Cím: HR - 31327 Kopács (Kopačevo), Kiss Ferenc utca 1.

Elnök: ifj. Varga József

 

4. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Dályhegy

Bokréta népi táncegyüttes

Bokréta népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Hugyik Irénke

Koreográfus: Hózsa Gál Gizella

Cím: HR - 31206 Erdőd (Erdut), Ivan Bakić utca 37.

Elnök: Hugyik Imre

 

5. Petőfi Sándor Magyar Kultúregyesület, Laskó Lask---kankalin

Kankalin népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Ognjenović Kettős Zsuzsanna

Koreográfus: Kiss Gábor

Cím: HR - 31328 Laskó (Lug), Petőfi Sándor utca 114 a

Elnök: Vajda Kovács Etelka

 

6. Várdaróc Magyar Kultúregyesület, Várdaróc Daróca népi táncegyüttes

Daróca népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Lovrić Anita

Cím: HR- 31327 Várdaróc (Vardarac), Petőfi Sándor 208.

Elnök: Micheli Zsolt

 

7. Újbezdán Magyar Kultúregyesület, Újbezdán Szivárvány Népdalkör

Szivárvány Népdalkör

Szakmai vezető: Dingó József

Kubikos Zenekar

Szakmai vezető: Dudás István

Cím: HR - 31322 Újbezdán (Novi Bezdan), Srednja bb.

Elnök: Ružić Piroska

 

8. „Petőfi Sándor“ Magyar Kultúregyesület, Szentlászló Szentlászlói menyecske népi táncegyüttes

Ifjúsági népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Egyed Tibor és Palizs Egyed Mária

Koreográfus: Kiss Gábor

 

Menyecske népi táncegyüttes Szentlászlói ifjúsági népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Lapis Ibolya és Gyökemati Hajnalka

Koreográfus: Kiss Gábor

 

Gyermek népi táncegyüttesSzentszl-3

Szakmai vezető: Kelemen Dávid és Valéria

Cím: HR - 31214 Szentlászló (Laslovo), Zadružna 22.

Elnök: Lápis János

 

9. „Petőfi Sándor“ Magyar Kultúregyesület, Ivanovci Gorjanski Ivanovci ifjúsági népi táncegyüttes

Ifjúsági népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Aleksza Magdolna

Koreográfus: Szerecz Gábor és Wéber Béláné

Cím: HR – 31400 Đakovo-Ivanovci Gorjanski, Đakovoi utca 13.

Elnök: Aleksza Magdolna

 

10. A Lacházi járás Ady Endre Magyar Kultúregyesülete, Haraszti Pitypang népi gyermektánc együttes

Pitypang népi gyermektánc együttes

Szakmai vezető: Kelemen Melánia

Cím: HR – 31404 Haraszti (Hrastin), Petőfi Sándor 12.

Elnök: Kelemen János

 

11. HMDK Verőce-Drávamenti Megyei Egysülete, Újgrác Aranyeső népi táncegyüttes

Aranyeső népi táncegyüttes

Szakmai vezető: Szöllősi István

Cím: HR - 33411 Újgrác (Novi Gradac), Novi Gradac 43

Elnök: Szöllősi István

 

12. Vukovári Magyarok Egyesülete, Vukovár Őszirózsa Népdalkör

Őszirózsa Népdalkör

Szakmai vezető: Kefer Veronika

Cím: HR – 32000, Vukovar, Stanka Vraza 19.

Elnök: Jakumetović Rozália

 

13. Szivárvány Nőegylet, DarázsSzivrvny-Darzs

Cím: HR – 31305, Darázs (Draž), Planinska 71.

Elnök: Mikusa Julianna

 

14. Kórógy Magyar Hagyományőrző Egyesület, KórógyAranycsrds

Aranycsárdás Zenekar

Vezető: Cserepes Zoltán

Cím: HR – 31214, Kórógy (Korođ), Pőfi Sándor 37.

Elnök: ifj. Cserepes Zoltán

 

 

15. Ójánkovaci Művlődési és Kultúregyesült, Ójankovac Ójánkovaci Művlődési és Kultúregyesült

Cím: HR – Ójankovac (Stari Jankovci), Dr, Franje Tuđmana 61.

Elnök: Nović Sándor

 

16. Cernai járási Magyarok Egyesülete, Cerna

Elnök: Zsivics László

 

 

17. Ács Gedeon Ifjúsági Egyesület, Csúza

Cím: HR – 31308 Csúza (Suza), M. Tita 2M.

Elnök: Bosnyák Tamás

 

 

18. Baranyai Magyar Katolikus Nőegylet, Pélmonostor negylet

Cím: HR - 31300 Pélmonostor (Beli Manastir), Bösendorfer utca 6.

Elnök: Bábli Mária

 

ORSZÁGOS SZAKMAI SZERVEZETEK:

Horvátországi Magyar Újságírók Szövetsége

Cím: Kneza Trpimira 23., 31 000 Eszék/Osijek

Elnök: Kriják Krisztina

 

Horvátországi Magyarok Ifjúsági Közössége

Cím: Kneza Trpimira 23., 31 000 Eszék/Osijek

Elnök: Déra Nándor

 

Horvátországi Magyar Pedagógusok Fóruma, Eszék

Cím: HR – 31 000 Eszék (Osijek), Drinska 12 a.

Elnök: Csapó Nándor

 

Tagged under HMDK Tagszervezetek